Blog založen 10.3.09

Ten blog je hlavně o AnImE a MaNzE

Ma prezdivka je Anna

Přihlaska SB Here

ReKlAmY hErE

sB ZAPIS hErE

Přihláska so Sonoa

ty v Naruto

PLS hlasky hErE

Objednej si Dess


Avatary
Klikacky klubuBlog dosud nebyl aktivován. Jako potvrzení Vám byl odeslán e-mail, obsahující aktivační klíč. Pokud jste vlastníkem tohoto blogu a nedostali jste aktivační e-mail, nebo jste jej omylem smazali, přihlaste se prosím a nechte si jej poslat znovu.

Duben 2009

gaara

30. dubna 2009 v 23:29 naruto
http://www.naruto-fan.net/uploads/images/techniques/gaara.jpg

ten ten

30. dubna 2009 v 23:28 naruto
Photo Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at Photobucket

lee

30. dubna 2009 v 23:27 naruto

http://www2.hawaii.edu/~tuckerjo/iloveics101section13/rock%20lee.jpghttp://narutofan.blog.playersrepublic.fr/album/rock_lee/cover-naruto_lee0048.jpg

shikamaru

30. dubna 2009 v 23:25 naruto
Photo Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at Photobucket

naruto

30. dubna 2009 v 23:22 naruto


Naruto Uzumaki
Jak určitě každý ví, tak Uzumaki Naruto je hlavním hrdinou seriálu Naruto. O Narutově narození či původu se ví velmi málo. Na začátku je uvedeno, že na Listovou vesnici (Konoha) útočil Devítiocasý liščí démon Kyuubi no Youko, kterého porazil Čtvrtý Hokage tak, že démona zapečetil do zrovna narozeného Naruta použitím techniky Fuuin Jutsu: Shiki Fuujin. Při tom musel obětovat svůj život.
Naruto ve svém dětství o přítomnosti démona ve svém těle vůbec nevěděl. Naruto žil od narození sám, měl proto drsné dětství. Lidé z Listové ho právě kvůli Kyuubimu nesnáší. Čtvrtý Hokage chtěl, aby se k němu lidé chovali jako k hrdinovi, což se tedy nenaplnilo. Vesničané se mu vyhýbali a děti si ho nevšímaly.
Naštěstí se Naruta ujal jeho učitel z Ninja akademie, Chuunin Umino Iruka. I přes to, že Irukovi vlastní rodiče zahynuli ve spárech Kyuubiho, tak Iruka neobviňuje Naruta za jejich smrt. Místo toho ho Iruka přijal skoro jako svého syna. Iruka se stal prvním člověkem, který Narutovi věřil. Naruto bere Iruku jako náhradu své rodiny. Po složení Geninské zkoušky je Naruto přiřazen do týmu 7, který vede Hatake Kakashi. Do tohoto týmu patří také Narutova oblíbenkyně Haruno Sakura a jeho rival Uchiha Sasuke.
Narutova osobnost je opravdu zajímavá. Je velice lehkovážný a občas nemilosrdný vtipálek. Rozhodl se, že chce, aby ho celá vesnice znala. Proto je Naruto nazýván číslo jedna nejhlasitější ninja v Listové. Naruto je velice ambiciózní (ačkoli občas arogantní), není ale moc chytrý, měl nejhorší známky v závěrečné zkoušce na Ninja akademii. Jeho pokoj je plný misek od Ramenu (nudle). Žije svým snem, že se stane největším ninjou všech dob. To prohlašuje skoro neustále a nazývá to jako "svou cestu ninji". Nejlepší ninja v Listové je Hokage, a proto Naruto sní o tom, že tohoto titulu jednou dosáhne. Spíš je tedy přesvědčen, že ho dosáhne. Naruto také chce, aby ho všichni kolem uznávali.
Naruto je energický a sebevědomý, ninja kariérista, ale i tak má v podstatě dobrou povahu. Jeho skutečnou silou je jeho silná vůle. Naruto jedná téměř vždy podle svých pocitů, je velmi odhodlaný a má své hodnoty, kterých si váží bez ohledu na cokoliv. Vždy se snaží být šťastný a veselý tak, jak je to jen možné. Ačkoli je tvrdohlavý a vznětlivý, tak jeho odhodlanost a touha po zlepšení svých schopností velmi ovlivňuje lidi v jeho okolí. Jednou Naruto pomáhá s tréninkem vnukovi Třetího Hokageho, Konohamarovi, a naučí ho, že cesta k úspěchu vede pouze tvrdé práce.
Narutovy hlavní záliby jsou zalévání rostlin, dělání si vtípků z ostatních, kanadské žerty, jídlo a mluvení, spaní, atletika a sporty, ale ze všeho nejvíc ho baví trénovat jutsu a poutat pozornost. Má velký smysl pro humor. Jeho osobnost a charakter jsou asi největší pomůcka pro to, aby se stal Hokagem.

(Tahle se přesvědčuje Jiraiya, aby vedl Narutův trénink, taky bych se nechal přesvědčit)
Naruto je chytrý vtipálek, který překoná své oponenty pomocí své extra silné vůle a občas také pomocí štěstí. Jediná výhoda k jeho jinak průměrným Taijutsu a Ninjutsu je obrovská síla démona Kyuubiho, který mu dodává velké množství červené Chakry. Ta způsobí, že se Naruto velmi rychle léčí a v bojích je pak téměř nezastavitelný. Naruto se během příběhu učí nové a čím dál skvělejší techniky. Kyuubiho obrovská síla nemá jen výhody. Na počátku není Naruto schopen dobře ovládat svou Chakru a už vůbec ne Kyuubiho. Postupně se to teprve učí. Například v dramatické bitvě proti Sasukemu Naruto využije hodně síly Kyuubiho, a proto pak začne jeho vlastní tělo slábnout až omdlí.
Hlavně během Chuuninské zkoušky si Naruto utvoří různé názory na ostatní lidi. Začne se více kamarádit s ostatními Geniny a také se začne více zajímat o tým Maito Gaie a o Gaaru.
Zajímavosti:
Kitsune - liška je v japonské mytologii velmi známý znak nejen ve spojení s Liščím démonem alias Kyuubi, ale objevuje se i v moderní kultuře. Kitsune ráda dělá vtípky a po přeměně do krásné ženy se snaží svádět muže (což je nejspíš inspirace pro Oiroke no Jutsu - sexy technika). Naruto má blond vlasy, protože podle pověry, když lišky zesílí a zmoudří, tak se jejich srst změní na zlatou.
10. října, kdy má Naruto narozeniny, byl v Japonsku "Taiiku no Hi" (Den sportu a zdraví) - dovolená plná fyzické aktivity. Pak byl tento den přesunut na druhé říjnové pondělí, což jsou shodou okolností narozeniny Tenten.
Kishimoto Masashi, tvůrce série manga, v nedávném rozhovoru pro americký Shonen Jump řekl, že jeho dětství bylo jako to Narutovo v Ninja Akademii. Také se zmínil o tom, že má vymyšleno, jak sérii Naruto ukončit, ale prý je k tomu ještě velmi dlouhá cesta, máme se tedy na co těšit (bude víc dílů než má Tak jde čas? Laughing out loud).
Naruto přidává k mnoha větám (skoro všem) slovo "-ttebayo" . Často je slyšet "Dattebayo" . Tato věta nemá žádný význam a Naruto ji říká jen proto, aby nás tím štval. V anglické verzi anime říká "věřte tomu!" (Believe it!).
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh!
Spekuluje se o tom, že Naruto je možná příbuzný Yondaime Hokageho, protože oba mají špičaté blonďaté vlasy, modré oči, krevní skupinu B, přivolávají žábu, atd. Jiraiya si také všiml, že Yondaime (Čtvrtý Hokage) a Naruto také má podobné osobnosti. Navíc v dílu 83, když se Naruto ptal Jiraiyi na to, proč si ho vybral za studenta, tak mu řekl, že je velmi podobný Čtvrtému Hokagemu. Je to celkem pravděpodobní, protože pak by to rovnou odpovědělo na otázku, proč byl Kyuubi zapečetěn zrovna do Naruta.
Hodně se také debatuje o tom, zda Naruto patří více k Sakuře nebo k Hinatě. Hinata je teď na západ od Japonska oblíbenější jako Narutova holka (v Japonsku spíš Sakura). Není tedy jasné, koho dá Kishimoto s Narutem dohromady. Smysl by mělo dát spolu dohromady s hlavní mužskou postavou a hlavní ženskou postavu, tj. Naruta a Sakuru.
Překlad jména:
Příjmení "Uzumaki" je slovní hříčka. Znamená to trojrozměrná spirála, něco jako vír. Listová vesnice má symbol lístku, který je nakreslen jako spirála se šipkou. Pečeť na jeho břiše je spirála, symbol na zádech jeho bundy a ramenech je spirála a jeden z jeho útoků, Rasengan, znamená "točící se koule". "Uzumaki" může také znamenat vír. "Naruto" může znamenat vír nebo bouři a je to také jméno pro nakrájenou tyčku Kamaboko s růžovým vírovým vzorem uprostřed, která se používá jako zálivka pro Ramen (Narutovo oblíbené jídlo). Japonci někdy používají tento výraz jako označení zavináče (@).
Hlášky:
Já jsem Uzumaki Naruto! Ani s jedním z vás neprohraju!
Já neuteču! Nevezmu svá slova zpět! To je moje cesta ninji!
Stát se Hokagem je můj sen!
Sakuro-chaaaan!
Juchů, ramen!
Hele žabí šéfiku, jsem stále na tvých zádech!
Zatracená démoní liško, dej mi trochu tvé síly!
Pořád říkáš jen "Hokage, Hokage". Pokud ten titul tak moc chceš, tak budeš muset nejřív porazit mě!
Když si myslíš, že nemůžeš změnit klan Hyuuga, tak až se stanu Hokagem já, tak ho pro tebe změním.
Odmítám zemřít, dokud se nestanu Hokagem.
Kakashi: Hele, nejsi náhodou v porovnání s ostatními nějaký divný?
Naruto: Jediné, co je tu divné, je váš účes!
Ibiki: Pokud selže jedna osoba, pak selže celý tým.
Naruto: Mám pocit, že mě tu dva lidi chtějí zabít.
Jiraiya: Zvrhlý poustevník, Zvrhlý poustevník, to nevíš, že jsem známá osoba?
Naruto: Známý Zvrhlý poustevník?
Věc, kterou nejvíc nesnáším, je čekat 3 minuty na ramen.
Techniky:
Tajuu Kage Bunshin no Jutsu (multi stínový klon)
Kage Bunshin no Jutsu (stínový klon)
Rasengan
Kuchiyose no Jutsu (přivolání - žáby)
Oodama Rasengan (velký rasengan)
Oiroke no Jutsu (sexy technika)
Haremu no Jutsu (technika harem)
Bunshin Kakatou Otoshi (kop patou pomocí klonu)
Bunshin Taiatari (výbuch klonu)
Sennen Goroshi (1000 let bolesti)
Konbi Henge (kombinovaná přeměna - s Gamabuntou)
Shihouhappou Shuriken (všesměrový shuriken)
Uzumaki Naruto Rendan (Uzumaki Naruto kombo)
Uzumaki Naruto Nisen Rendan (Uzumaki Naruto kombo, 2000 úderů)
Bunshin no Jutsu (klon)
Kawarimi no Jutsu (náhrada, přemístění)
Henge no Jutsu (přeměna)
Kakuremino no Jutsu (kabát neviditelnosti)
ino

30. dubna 2009 v 23:19 naruto
Photo Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at Photobucket //<![CDATA[ _uacct = "UA-87180-1"; urchinTracker(); //]]> //<![CDATA[ //]]> //<![CDATA[ _uacct = "UA-87180-1"; urchinTracker(); //]]> //<![CDATA[ //]]> Photo Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at Photobucket

Charlie a tajúplná truhlička

30. dubna 2009 v 22:57 Knihy

Charlie a tajuplná truhlička

Tato kniha spisovatelky Jenny Nimmové vypráví o chlapci jménem Charlie Hnát. Ten žije se svou maminkou Amy, babičkou Mišpulkou (z matčiny strany), babičkou Griseldou (z otcovy strany) a tajemným strýčkem Patonem v domě, který patří sestrám Tisovcovým (Lukrécie, Eustácie a Venecie - sestry Griseldy a Patona). Lyell, Charlieho tatínek, zemřel, když mu byly dva roky, a od té doby jsou odkázáni na pomoc zlých sester Tisovcových. Charlieho nejlepší kamarád Benjamín Brown bydlí v domě naproti jeho.
Sestry Tisovcovy i babička Griselda jsou na něj zlé a tak chodí často ven s Benjamínem a jeho psem Zimolezem. Charlieho život se změní, když pratetičky Eustácie, Lukrécie, Venecie a babička Griselda přijdou na to, že má zvláštní schopnost - že je obdařený.
Jeho zvláštní schopnost spočívá v tom, že slyší, co si říkají lidé na fotografiích. Tisovcovy ho pošlou do Bludovy akademie, kde se seznámí s dalšími obdařenými a najde si nové kamarády: hudebníka Fidelia Flintu, albína-sirotka Billyho Krkavce či Olívii Závratnou z hereckého oddělení. Nezapomene ale na Benjamína a když se o víkendech dostane domů, chodí s ním i Zimolezem ven.
Ještě předtím, než nastoupil do Bludovy akademie, vrátil fotografii, která prozradila jeho dar, slečně Julii Tingltanglové, která mu za to dala kovového pejska (kterého sestrojil její příbuzný, vynálezce Cink) a truhličku, kterou údajně dostal Cink výměnou za svou dcerku Emu. Charlie se svými přáteli začne pátrat po Emě Cinkové a po tom, jak otevřít truhličku, a tím si nadělá mnoho nepřátel, například Manfreda Bluda, Asu Štikouna či Zeldu - tři obdařené z Bludovy akademie. Ještě hůř se k němu chovají sestry Tisovcovy i babička Griselda, ale získá na svou stranu strýčka Patona. Příliš v lásce ho nemá ani doktor Blud, ředitel akademie, ani jeho otec Ezechiel Blud. Ten dokonce přesvědčí jednoho z Charlieho kamarádů, aby mu donášel všechno, co Charlie zjistí. Všechno se ještě víc zkomplikuje, když se Charlie dozví, že jeho otec Lyell je možná stále naživu…
Charlie a tajuplná truhlička je poutavý příběh plný dějových zvratů, který umí zaujmout. Podle částečně otevřeného konce si myslím, že se s Charliem Hnátem nesetkáváme naposledy. Doporučila bych přečtení této knihy nejen fanouškům fantasy literatury.eragon

30. dubna 2009 v 22:54 Knihy

Eragon


Eragon, mladý, ale silný farmář, jehož jméno neslo pouze málo lidí v historii, možná jen jeden, první Dračí jezdec v historii, se vydal na lov, protože jeho strýc Gero a bratranec Roran nemají dostatek peněz na to, aby si nové maso koupili. Proto vyráží do Dračích hor, ulovit nějaké zvíře, aby netrpěli hlady. Najednou narazí na stádo srn, tak se je rozhodne stopovat. Když je nalezne, namíří lukem na jednu z nich a vystřelí šíp, který svůj cíl nenašel, protože stádo vyplašil zvláštní záblesk. Když se šel Eragon podívat, co to bylo zač, uviděl na zemi velký modrý kámen. Tak si jej vzal sebou, do své rodné vesnice - Carvahallu. Tam jej zkouší vyměnit za maso u řezníka Slouna, který když zjistí, že je ten kámen z Dračích hor, tak Eragona vyžene ze svého obchodu. Tak se Eragon vrátil domů (pár mil od Carvahallu), kde se divili, že nic neulovil, protože věděli, že je Eragon výborný lovec.
Jednou v noci se Eragon probudil, protože uslyšel podivné zvuky ve svém pokoji. Když se probral nemohl uvěřit tomu, co viděl: modrý kámen se kýval a kutálel ze strany na stranu. Po chvíli praskl a Eragon zjistil, že to není kámen, ale dračí vejce. Když se malý dráček vyklubal, zkoumal chvilku okolí a pak se zarazil, když uviděl Eragona. Přiblížil se k němu a dotkl se svým čumákem Eragonovy ruky, když to udělal, Eragon se svalil bolestí na postel. Když bolest po pár minutách ustala, podíval se na svou ruku a uviděl stříbrnou značku.
Ráno Eragon uviděl, jak se dráček koukal z okna ven a řekl si, že ho doma nechat nemůže, co by na to řekl Roran s Gerem? Proto vzal draka do lesa a tam mu postavil domeček na stromě a dovnitř mu dal nějaké jídlo. Každý den za drakem chodil do blízkého lesa a pozoroval jej, jak roste. Jednoho dne zjistil, že může slyšel drakovy myšlenky a naopak, tak s spolu začali komunikovat, proto také zjistil, že to není drak, ale dračice.
Král Galbatorix (který je sám bývalý jezdec) pošle ra'zaky, aby získali dračí vejce. Když na farmu dorazili byl Eragon naštěstí pryč a Roran také nebyl doma protože se vydal do světa vydělat peníze aby si mohl vzít řezníkovu dceru Katrinu. Doma byl jenom Gero, strýc Eragona. Ra'zakové farmu zapálili a Gera v ní nechali zraněného. Gero poté na zranění umírá u léčitelky Gertrudy. Eragon se musel vydat pryč, aby se pomstil ra'zakům a odlákal královu pozornost od Carvahallu. Společně s ním se na cestu vydává i vypravěč Brom (Eragon později zjistí že také býval jezdec). Po cestě naučí Brom Eragona jak bojovat, ale také jak správně používat kouzla a starat se o draka. Když už to vypadá, že ra´zaky dopadnou v Dras-Leoně, ra´zakové je překvapí a v noci je zajmou. Ra´zaky přepadne té noci, ale Murtagh je zachrání, kromě Broma, který se obětoval, aby Eragona nezabili. Poté chtějí uprchnout z království, ale v Gil´eadu Eragona zajmou, opět ho zachrání Murtagh se Safirou, přičemž zachráni elfku Aryu, která je ale otrávená a společně utíkají k Vardenům. Překonají poušť Hadarak, přičemž se nevyhnou dalším potížím. Nakonec se ale přeci jenom dostanou k Vardenům, tam je ale nečeká příliš vřelé uvítání, protože se zde setkají s jedním čarodějem, který Eragona přinutí, aby se podrobil zkoužce mysli. Murtagh, který zkoužku odmítl se nakonec ocitne v cele, protože vůdce Vardenů pozná, že je to syn prvního a nejhoršího z křivopřísežníku Morzana… Asi o měsíc později začne velká bitva, proti sobě nastoupily Vardenové a vojsko Urgalů (tvorové s rohy) v čele s Durzou. Vardenové bitvu vyhráli, Eragon štastnou náhodou zabil Durzu, ale byl přitom zraněn na zádech. Naštěstí to přežil. Eragonovi začali všichni říkat StínovrahEldest

them.


Eldest navazuje na příběh Eragona. Na začátku knížky je atmosféra po bitvě. Vardenové zrovna vítají Ažihada, který jde v doprovodu s Murtaghem a dalšími bojovníky, když je napadnou urgalové. Zabijí Ažihada, Murtagha i ostatní bojovníky, co šli s ním. Vardenové se z toho nemohou vzpamatovat, ale jako Ažihadova nástupce vyberou jeho dceru Nasuadu. Eragon jí přísahá věrnost a těsně po pohřbu Ažihada odejde spolu se Safirou, Aryou a trpaslíkem Orikem do země Elfů (do Ellesméry), kde si má zdokonalit svoje bojovnické schopnosti. Ještě předtím ale Eragon stihne přísahat věrnost i trpaslíkům. Cestou dojdou do trpasličího města, ale za dva dny jdou zase dál.
Polovina Eldestu je ale také o Eragonově bratranci Roranovi. Ten se vrátil domů do vesnice kde dřív žil i Eragon. Celou vesnici ale začnou napadat ra'zakové, kteří chtějí právě Rorana, aby jim dal nějaké informace o Eragonovi. Vesnice se ale nevzdává a bojuje. Vesničané zabijí několik vojáků. Během toho všeho se Roran i přes nesouhlas jejího otce Slouna s Katrinou zasnoubí.
Když Eragon poznal královnu Ellesméry Islanzadí, dozvěděl se, že Arya je její dcera. Elfové mu ukázali jejich největší zbraň proti králi a zároveň jeho učitele Oromise-bývalého jezdce o kterém Galbatorix neví, že přežil. Byl mnoho století schován pod zemí a teď se vrátil, aby Eragona cvičil. Bojovat už ale nemůže a zanedlouho zemře. Tak začal Eragonův a Safiřin výcvik v Ellesméře, kde se toho každý den učili víc a víc. Eragon zjistí, že přinesl dívce Elvě hrozné utrpení tím, že jí špatně požehnal.
Nyní sledujeme Roranovy osudy. Vesnici znovu napadne vojsko s ra'zaky a unesou Katrinu, protože o nich ra'zakům řekl Sloun. Vesničané pochopí, že ve vesnici nemohou dál zůstavat a tak se vydají za Vardeny. Roran chce ale spíš osvobodit Katrinu. Když zastaví v Nardě, odkud chtějí za pár dní vyjet čluny, vidí tam Roranův a Eragonův plakát s odměnami za dopadnutí. Roran si uvědomí, že Eragon je stále naživu.
Eragon se během oslav pokrevní přísahy získá kouzlem podobu elfa a Arye znovu vyzná lásku, která ho ale opět odmítne. Nazíráním Eragon zjistí, že Vardenové potřebují nutně pomoct, protože začíná bitva. Vezme Safiru a Orika a letí do Surdy. Tam je těsně před bitvou a setká se s Elvou. Ta mu překvapivě skoro nic nevyčítá. Nastane bitva. Eragon se Safirou jsou celkem úspěšní, ale po pár hodinách jsou už všichni vyčerpaní. V tom ale příjde trpasličí král Hrothgar se svým vojskem. Uprostřed bitvy připlouvá loď s Roranem a vesničany. Všichni si myslí, že je králova. Eragon se Safirou se jí vydávají zneškodnit.
Zatím vesničané z Nardy vyplují na člunech a na nich se dostanou až do Teirmu. V Teirmu hledají vybavení na loď, které by mohli levně koupit. Doslechnou se o Jeodovi který zkrachoval a prodává věci až moc levně. Prodává je ale v dražbě která je až za pár dnů a tak se Roran s pěti muži za ním vydá sám. Když tam dojdou, řeknou samozřejmě falešná jména. Baví se o obchodu a Jeod se dostane ke své bývalé sousedce Angele. S Roranem šla i Gertruda, která chtěla navštívit právě Angelu. Jeden muž se prořekne a řekne: U ní se přece chtěla Gertruda zastavit. Roran ho napomene, ale aby to nebylo vidět, protože muž prořekl pravé jméno. Roran si myslí, že Jeodovi nebude nic připomínat, ale připomínalo. Řekl: Ty jsi Roran, syn Gera. Roran sebou překvapeně trhl a zeptal se ho odkud to ví. Jeod řekl, že se hodně podobá Eragonovi. Potom se Roran překvapeně zeptal, jestli tam Eragon byl. Jeod mu odpověděl že ano, že tam byl i se Safirou a Bromem. Když zjistí že to Roran neví, vypráví mu že Eragon je jezdec a také o Bromovi a Stínovi. Roran uvěří že mluví pravdu, když si vzpomene jak se Eragon od doby kdy přinesl kámen choval divně, a když mu Jeod řekne jejich podoby. Vesničané společně s Jeodem unesou velkou loď a plují do Surdy. Už jsou skoro tam když někdo vykřikne: Připlouvá loď. V tom se z nebe snese modrý drak a Roran na jeho hřbetě uvidí Eragona. Teď má potvrzeno že Jeod nelhal. Eragon řekne Vardenům že na lodi nejsou nepřátelé a pokračují dál v bitvě. K Eragonovi se snese červený drak Trn a na jeho hřbetě je Murtagh, který se přidal ke Galbatorixovi. Na závěr boje, kdy Eragon prohrává, si Murtagh vezme Zar'roc a řekne Eragonovi, že je jeho bratr a mladší syn Morzana. Eragon si myslí že mu lže, ale Murtagh to zopakuje i ve Starověkém jazyce. Eragon si ale všimne Rorana jak míří k dvojčatům a zabil je. Murtagh nechal Eragona žít a odletěl. Bitva skončila. Vardenové vyhráli ale pro Eragona to byla prohra. Vždy chtěl znát otce, ale teď toho litoval. Setkal se s Roranem a společně se Safirou šli k Nasuadě a Arye. Ty si už myslely, že je mrtvý. Nasuada rozhodla, aby se o tom, že je Eragon syn Morzana nikdo nedozvěděl. Eragon vše vysvětlí Roranovi a dohodnou se, že Eragon půjde s Roranem zachránit Katrinu.Brisingr

http://artzine.files.wordpress.com/2008/08/brisingr.jpg

Vše začíná blízko Helgrindu, kde se Eragon se Safirou a Roranem chystají na útok na Helgrind. Útok se jim povede a zachrání Katrinu, během boje padnou oba razakové. Mezitím za Nasuadou přijdou starší kmene, odkud Nasuada pochází, a pokusí se zmocnit velení nad Vardeny, ale Nasuada je přemůže. Také konečně dojde k Vardenům 12 nejlepších kouzelníků, které k němu vyslala Islanzadí. Po návratu Eragona k Vardenům se bohužel objeví další nepříjemný výmysl z dílny Galbatorixe-vojáci, co necítí bolest, proti Vardenům jich jde kolem tří set, avšak samotní Vardenové během bitvy, kde je všechny pobijí, ztratí kolem tisícovky mužů. Eragon do těchto bojů nemohl zasáhnout, protože přiletěl Trn s Murtaghem, avšak tentokrát je Eragon s pomocí elfských kouzelníků zahnal.
Poté pošle Nasuada Eragon do Farthen Duru, ale samotného bez Safiry, neboť se bojí, že kdyby Galbatorixovy špehové zjistili, že Eragon není u Vardenů zavolali by Murtagha, aby zaútočil. Eragon se účastní bojů o trůn v Tronheimu. Také je na něj provedem atentát. Zjistí se, že to nařídil klan Az Sweldn rak Anhuin. Orik, který je po smrti Hrothgara vůdce Duurgrimst Ingetium, zařídí, že klan Az Sweldn rak Anhuin je vyhoštěn. Následuje volba krále a Orik vítězí. Při korunovaci Safira úspěšně spraví Isidar Mithrim. Po korunovaci letí Eragon se Safirou ihned do Ellesméry, kde se dozví spoustu nových věcí. Brom je Eragonův otec, o tom jak se Brom seznámil se Selenou atd. Dále odhalí zdroj Galbatorixovy síly- podmanil si srdce srdcí mnoha draků a díky tomu má k dispozici i jejich sílu. Eragon poté navštíví Rhuhon, která by mu ukovala nový meč, ale potřebovala by k tomu zářocel. Tato hornina ale už nikde není. Avšak Eragona napadne, že by to mohla být ta zbraň pod stromem Menoa. Zde skutečně je, ale strom Menoa ji Eragonovi dá pouze, když Eragon slíbí, že stromu dá cokoliv, Eragon samozřejmě slíbí, ale Menoa mu neřekne, co chce. Poté mu tedy Rhunon uková meč, který Eragon pojmenuje Brisingr. Kdykoliv Eragon řekne jenom brisingr ani se nepokouší použít kouzlo, meč se rozzáří modrým plamenem. Eragon a Safira se už musí vrátit k Vardenům pomoci jim dobýt město Feinster a když doraz k Oromisovi na poslední zastávku Glaedr dá Eragonovi své srdce srdcí a také mu sdělí, že jdou pomoci elfům dobýt Gilead.
Mezitím je Roran posílán na různé mise a při jedné, i přesto že pozabíjí skoro dvě stovky vojáku, ale neuposlechl rozkaz, je zbaven velení a zbičován padesáti ranami. Po několika dalších, když během jedné přemůže urgala holýma rukama jdou všichni Vardenové na Feinster. Eragon se vrátí přímo k městu Feinster, kde už zuří bitva. Pomůžou Vardenům přejít přes hradby a nalézají lady Loranu-paní města, a v její blízkosti tři kouzelníky snažící se vytvořit Stína. To se jim bohužel podaří, avšak Eragon pomůže Arye, aby ho zabila. Mezitím, když se Eragon snaží zastavit kouzelníky, aby vyčarovali Stína, nahlíží pomocí srdce sdrcí do Glaedra, jak bojuje spolu s Oromisem s Trnem a Murtaghem. Galbatorix se chopí kontroly nad Murtaghem a Trnem, Oromis chytne záchvat, a zemře. Glaedr se rozzuří, pokusí se Trna zabít, ale bohužel se mu to nepovede, místo toho sám umírá. Eragon řekne o Oromisovi a Glaedrovi Nasuadě. Ta mu poté řekne, že teď potáhnou na Belatonu, pak na Dras-Leonu a pak na Urŭ'baen, kde se pokusí zabít krále.o MBC

30. dubna 2009 v 19:47 monster buster club
MBC založila Cathy.Má blonďaté vlasy a modré oči.Přišla na Zemi z planety Rhapsodia.Je to planeta samých chytrých lidí.(Více v kapitole Cathy)

Dalším členem MBC je Danny.Také mu říkejte ,,Pan populární´´ a nebo ,,Velký´´Danny.Má krátké hnědé vlasy a zelené oči.(Více v kapitole Danny)
Na řadě je Chris-inteligentní člověk(ale na Cathy nemá ani z daleka).Má modré vlasy a i světle modré oči.Patří mezi ,,hlavy" MBC.(Více v kapitole Chris)
A na závěr Sam.Je to Afroameričanka.Má tmavě hnědé vlasy a zlaté oči.Nemyslete si-dokáže skopat nějaké kluky.

cathy a danny

30. dubna 2009 v 19:47 monster buster club

Dannyvěk:okolo 11let
místo narození:planeta Země
genetika:hnědé vlasy,zelené oči
barva uniformy MBC:červená
sourozenci:neznámí
alergie:žádná
ostatní:Takový dobrý hajzlík.Někdy si říká Velký Danny a někteří jiní mu říkají Malý Danny.Cathy

Věk:přes 700 let
Místo narození:planeta Rhapsodia
Genetika:blonďaté vlasy,modré oči
Barva uniformy MBC:růžová
Sourozenci:bratranec Elton
Alergie:na zvířata
Ostatní:chytrá(až moc)